Kilka przydatnych wskazówek

STATKI I REJSY
1. Nie ma sensu przepłacać za kajutę na gornych pokladach, nawet pokład numer jeden jest bardzo przyjemny i wygodny, a co najważniejsze, jest tam bardzo cicho.
2. Lokalne wycieczki warto kupować w porcie, a nie na statku, w ten sposob można zaoszczędzić nawet 30% ceny wycieczki.
3. Widzieliśmy mnóstwo ludzi wnoszących na statek wodę mineralną i napoje gazowane. Na statku, 24h na dobę mamy dostęp do kawy, herbaty, czekolady na gorąco, wody i soków. Za napoje gazowane trzeba płacić, wiec jesli ktoś nie może żyć bez coca-coli czy sprite, wowczas warto wziąć na statek zgrzewke napoji.
4. Jedzenie na statku dostępne jest przez 24h na dobę, więc w portach warto skoncentrowac sie na zwiedzaniu i odpoczywaniu. Nie warto śpieszyć się na statek aby zjesc lunch.
5. Lepiej jadac na 9-tym pokładzie na LIDO, niż w przypisanej nam restauracjI. Na Lido mamy większy wybór jedzenia i wiekszy komfort, poza tym można wszystkiego popróbować.

MEKSYK
1. Nie bać się i jechać!!!
2. Nie należy wymieniać waluty na lotnisku, sporo stracimy.
3. Warto korzystać z lokalnego transportu – komfortowych Ado Busów.
4. Wycieczki po Meksyku sugeruję kupować w lokalnych biurach podróży, a nie na ulicy.
5. Nalezy unikać zakupów w Chichen Itza, srebro i bizuteria są tam raczej podrobkami.
6. Tanie zakupy można zrobić w dużych marketach typu Walmart czy Mega (w przypadku Playa del Carmen)
7. Nalezy pic dużo wody, gdyz bardzo łatwo mozna się odwodnić.
8. Mozna bez obaw korzystać z lokalnych restauracji, a jeśli ktoś lubi soki, koniecznie powinien odwiedzić knajpkę Nativo w Playa del Carmen
9. Jesli ktoś nie boi się wody i chce przeżyć coś niesamowitego, wowczas powinien wybrać się na nurkowanie z rekinem wielorybim. Przed wypłynięciem w morze warto zaopatrzyć się w tabletki na wypadek choroby morskiej.
10. Nie nalezy bać się wynajmować auta w Meksyku, drogi są tam w bardzo dobrym stanie, a kierowcy jeżdżą w miarę bezpiecznie

USA
1. Trzeba pamietac, ze ceny produktow i uslug w USA nie sa finalne. Do kazdej ceny dolicza nam podatek – dziwny kraj.
2. Wynajmujac samochod nalezy pamietac o ubezpieczeniach.
3. Uzywanie i korzystanie z telefonu komorkowego w Stanach jest bardzo kosztowne. Gdy ktos do nas dzwoni, a my nie odbieramy telefonu i tak zostajemy obciazeni kosztami okolo 4 pln. Na statku plywajacym po Karaibach, kazdy przychodzacy sms kosztuje nas 43 grosze.
4. Jesli wybieramy sie do Miami i nie mamy zamiaru wypozyczac samochodu, wowczas nalezy wybierac hotele w downtown Miami lub w Miami Beach.
5. Lotnisko w Miami jest doskonale polaczone z innymi czesciami Miami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *