Polacy -patrzą tylko na siebie, wstyd …

Po wyjściu z lotniska w Fort Lauderdale szukamy miejsca z którego odjeżdza pociąg do Miami, pojawia się też PINK blondyna, która po angielsku pyta czy shuttle bus na stację pociągu Tri Rail już odjechał. 

PINK BLONDYNA otrzymuje moją odpowiedź. Po chwili, shuttle bus podjeżdża więc informuję blondynę, żeby wsiadała. W shuttle bus słyszę, że blodyna przyleciała z Polski, narzeka na lot z ojczyzny do Ameryki, ale myślę sobie, że taka nasza polska natura, zawsze narzekamy.

Na stacji blondyna wyczaiła, że mówimy po polsku więc po polsku pyta nas o tor z którego odjeżdza jej pociąg, a potem szturmuje automat z biletami. Po mojej odpowiedzi, również zadaję blondynie pytanie, ale ta doznaje amnezji i rozmawia ze mną już tylko po angielsku. 

Młoda dziewczyna mówiąca łamaną angielszczyzną widząc, że blondyna kupiła bilet, prosi ją o pomoc przy kupnie biletu.  Blondyna jednak patrzy tylko na siebie, zlewa młodą dziewczynę, zapomina ojczystego języka i biegnie na pociąg, który odjeżdza dopiero za 40 minut.

Pomagam więc dziewczynie kupić bilet i  troszkę wstydzę się za blondynę z Polski, która patrzy tylko siebie.

Poniżej stacja pociągu Tri Rail w Fort Lauderdale.

  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *